ونیر دندان در تهران

ونیر دندان در تهران


قبل از گرفتن ونیر دندان چه نکاتی را باید بدانید

ونیر دندان در تهران

مدت زمان مطالعه: 12 دقیقه

 

روکش ها چیست؟

روکش های دندانی پوسته های نازکی به رنگ دندان هستند که برای بهبود ظاهر دندان ها به سطح جلویی دندان ها متصل می شوند. آنها اغلب از پرسلن یا مواد کامپوزیت رزین ساخته می شوند و به طور دائم به دندان شما می چسبند.

ونیرها را می توان برای درمان تعدادی از مشکلات زیبایی از جمله دندان های شکسته، شکسته، تغییر رنگ یا کوچکتر از حد معمول استفاده کرد.

برخی از افراد ممکن است فقط یک روکش در مورد دندان شکسته یا شکسته دریافت کنند، اما بسیاری از آنها بین شش تا هشت روکش می‌گیرند تا لبخندی متقارن و یکنواخت ایجاد کنند. هشت دندان جلویی، رایج ترین روکش هایی هستند که استفاده می شود.

دکتر بهروز حبیبی ، متخصص ایمپلنت در تهران ، دارنده دکترای تخصصی دندانپزشکی در رشته جراحی لثه و ایمپلنت می باشند. ایشان با بیش از ۲۰ سال تجربه کار کلینیکی، مطبی و چند هزار کاشت ایمپلنت جزو پزشکان پرکار و شناخته شده در حوزه ایمپلنت می باشند و مفتخر هستند به بیماران که به ایشان مراجعه کرده و میکنند در مورد هرگونه مسائله ای از جمله  ونیر دندان در تهران    با تخصص و تجربه ی بالای خود خدمت کنند.

انواع مختلف روکش ها چیست؟

روکش‌های دندانی معمولاً از پرسلن یا رزین کامپوزیت ساخته می‌شوند و نیاز به آماده‌سازی فشرده دارند. اما روکش های “بدون آماده سازی” نیز وجود دارند که از طریق فرآیند متفاوتی اعمال می شوند.

استفاده از روکش‌های سنتی دندان معمولاً شامل ساییدن ساختار دندان، گاهی اوقات برداشتن برخی از دندان – حتی از مینای دندان می‌شود. این امکان قرار دادن مناسب را فراهم می کند، اما همچنین یک روش غیرقابل برگشت است که می تواند دردناک باشد و اغلب به بی حسی موضعی نیاز دارد.

کوچک کردن دندان به نگرانی های دندانی شما و تعداد دندان های درگیر بستگی دارد. هنگامی که چندین دندان درگیر می شوند، دندانپزشک ممکن است یک مدل موم سفارش دهد تا به شما نشان دهد روکش ها چگونه به نظر می رسند.

از طرف دیگر، ونیرهای بدون آماده سازی ممکن است نیاز به آماده سازی یا تغییر دندان داشته باشند، اما این تغییرات حداقل هستند.

ونیر دندان در تهران

ونیر دندان در تهران

روکش های چینی

برخی از دندانپزشکان با ساییدن دندان ها شروع می کنند و سپس روی دندان های شما برای ایجاد قالب اثر می گذارند. سپس قالب را برای ساخت روکش چینی به آزمایشگاه می فرستند.

هنگامی که روکش آماده شد، دندانپزشک شما می تواند آن را روی دندان آماده شده شما قرار داده و آن را در جای خود سیمان کند. تا زمانی که روکش های دائمی از آزمایشگاه برگردند، می توان از روکش های موقت استفاده کرد.

در همین حال، دندانپزشکان دیگر ممکن است از فناوری CAD/CAM استفاده کنند تا کامپیوتر بتواند روکش را طراحی کند. دندانپزشک شما می تواند روکش واقعی را همانجا در مطب بسازد.

ونیرهای رزین کامپوزیت

اگر ونیرهای رزین کامپوزیت را انتخاب کنید، دندانپزشک قبل از اعمال یک لایه نازک از مواد کامپوزیت روی دندان آماده شده، سطح دندان شما را حکاکی می کند.

ممکن است برای دستیابی به ظاهر مورد نظر شما، لایه های کامپوزیت اضافی لازم باشد. دندانپزشک شما کامپوزیت ونیر را با یک نور مخصوص سخت می کند.

روکش های بدون آماده سازی
اینها شامل گزینه هایی مانند Lumineers و Vivaneers هستند که مارک های خاصی از روکش های چینی هستند. آنها زمان کمتری را می گیرند و استفاده از آنها کمتر تهاجمی است.

به جای برداشتن لایه های دندان زیر مینا، روکش های بدون آماده سازی فقط روی مینای دندان تاثیر می گذارند. در بسیاری از موارد، روکش های بدون آماده سازی نیازی به بی حس کننده های موضعی یا روکش های موقت ندارند.

کدام نوع روکش بهتر است؟

چگونه می دانید کدام نوع روکش برای شما بهترین است؟ شما می خواهید چندین عامل را در نظر بگیرید:

هزینه
مدت زمان فرآیند نصب
ظاهر روکش ها
طول عمر روکش ها
توصیه های دندانپزشک شما

ممکن است از اینکه یک روکش دندان چه تفاوتی می تواند ایجاد کند شگفت زده شوید و شما را از یک دندان تراشیده، ترک خورده، بد شکل یا لکه دار به دندانی با شکل یکنواخت و رنگ طبیعی تبدیل کند. این مجموعه عکس‌های قبل و بعد را بررسی کنید تا ببینید چه انتظاری دارید.

قیمت روکش ها چقدر است؟

روکش ها اغلب تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرند زیرا یک عمل زیبایی محسوب می شوند. به طور کلی، طبق انجمن دندانپزشکی آمریکا، می توانید انتظار داشته باشید که برای هر دندان بین 925 تا 2500 دلار بپردازید.

ونیرهای کامپوزیت برای هر دندان حدود 400 تا 2000 دلار قیمت دارند و بین 5 تا 7 سال ماندگاری دارند. در دراز مدت، روکش های سنتی اغلب مقرون به صرفه ترین گزینه هستند.

هزینه روکش‌های شما به عواملی مانند نوع روکش‌هایی که انتخاب می‌کنید، نام تجاری دندانپزشک شما، هزینه زندگی منطقه شما و تخصص دندانپزشک بستگی دارد. اگر به کلینیک با دانشجویان دندانپزشکی مراجعه کنید که توسط دندانپزشکان دانشکده دندانپزشکی نظارت می شوند، هزینه بسیار کمتری دارد.

 

ونیر دندان در تهران

ونیر دندان در تهران

فواید روکش دندان چیست؟

بزرگترین مزیت ونیرها، بهبود ظاهر دندان‌های شماست و لبخندی درخشان‌تر و یکنواخت‌تر به شما می‌دهد. روکش دندان اغلب برای درمان موارد زیبایی زیر استفاده می شود:

دندان های شکسته یا شکسته.
تغییر رنگ شدید یا رنگ ناهموار که با سفید کردن قابل رفع نیست.
شکاف در دندان.
دندان های کوچکتر از حد متوسط.
دندان های نوک تیز یا غیرعادی شکل.

روکش‌ها بسته به نوع روکشی که انتخاب می‌کنید می‌توانند بیش از یک دهه دوام بیاورند و آن‌ها را به سرمایه‌گذاری نیمه‌دائمی تبدیل می‌کنند که می‌تواند شما را در لبخند خود مطمئن‌تر کند.

برای قرار ملاقات خود آماده شوید

قبل از اینکه روکش های خود را بگیرید، یک قرار اولیه با دندانپزشک خود خواهید داشت تا در مورد اینکه کدام گزینه برای شما مناسب است و چند ونیر می خواهید قرار دهید، صحبت کنید. در برخی موارد، اگر دندان‌ها کج یا ناهموار هستند، ممکن است قبل از اینکه دندان‌پزشک بتواند روکش‌ها را قرار دهد، نیاز به استفاده از بریس داشته باشید.

دندانپزشک شما اغلب در این مرحله برای ارزیابی سلامت دندان های شما عکس اشعه ایکس می گیرد. آنها به دنبال علائم پوسیدگی دندان، بیماری لثه یا نیاز به کانال ریشه خواهند بود. اگر هر یک از این شرایط را دارید، ممکن است کاندیدای ونیر نباشید.

برای اندازه‌گیری دقیق روکش‌هایتان، در جلسه بعدی، دندانپزشک شما حدود نیم میلی‌متر از دندان شما را می‌کشد (مینای دندان را با استفاده از ابزار آسیاب برمی‌دارد) قبل از اینکه قالبی از دندان‌های شما بگیرد. سپس این قالب به آزمایشگاه فرستاده می شود تا روکش های شما ایجاد شود.

دکتر بهروز حبیبی ، متخصص ایمپلنت در تهران ، دارنده دکترای تخصصی دندانپزشکی در رشته جراحی لثه و ایمپلنت می باشند. ایشان با بیش از ۲۰ سال تجربه کار کلینیکی، مطبی و چند هزار کاشت ایمپلنت جزو پزشکان پرکار و شناخته شده در حوزه ایمپلنت می باشند و مفتخر هستند به بیماران که به ایشان مراجعه کرده و میکنند در مورد هرگونه مسائله ای از جمله  ونیر دندان در تهران    با تخصص و تجربه ی بالای خود خدمت کنند.

اگر نیاز به خدمات دندانپزشکی با کیفیت بالا دارید، به شما پیشنهاد میکنیم حتما با متخصصان ما تماس بگیرید.

برای عضویت و مشاهده صفحه اینستاگرام آقای دکتر بهروز حبیبی اینجا کلیک کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *