انواع ایمپلنت دندان

انواع ایمپلنت دندان


3 نوع ایمپلنت دندان و کدامیک برای شما بهترین است؟

انواع ایمپلنت دندان

مدت زمان مطالعه: 10 دقیقه

کاشت دندان چیست؟

ایمپلنت دندانی یک ستون کوچک تیتانیومی (پیچ) است که از طریق جراحی در استخوان فک زیر خط لثه قرار می گیرد. این پست با استخوان فک شما ترکیب می شود و پایه ای پایدار برای ترمیم دندان شما ایجاد می کند.

پست ایمپلنت دندان جایگزینی برای ریشه دندان از دست رفته شما است. نه تنها مانند یک ریشه با استخوان شما ترکیب می شود، بلکه ساختار استخوان شما را نیز تحریک کرده و حفظ می کند.

دکتر بهروز حبیبی ، متخصص ایمپلنت در تهران ، دارنده دکترای تخصصی دندانپزشکی در رشته جراحی لثه و ایمپلنت می باشند. ایشان با بیش از ۲۰ سال تجربه کار کلینیکی، مطبی و چند هزار کاشت ایمپلنت جزو پزشکان پرکار و شناخته شده در حوزه ایمپلنت می باشند و مفتخر هستند به بیماران که به ایشان مراجعه کرده و میکنند در مورد هرگونه مسائله ای از جمله انواع ایمپلنت دندان با تخصص و تجربه ی بالای خود خدمت کنند.


پیشنهاد مطالعه: چگونه بفهمم کاندیدای ایمپلنت دندان هستم؟

انواع ایمپلنت دندان

انواع ایمپلنت دندان

در بالای یک پست ایمپلنت دندان یک ترمیم قرار دارد. به طور معمول، این یک تاج منفرد است که جایگزین یک دندان می شود. اما ایمپلنت های دندانی می توانند چندین دندان از دست رفته را با بریج و حتی پروتزهای ایمن نیز پشتیبانی کنند.

با مراقبت مناسب، ایمپلنت های دندانی می توانند تا آخر عمر باقی بمانند.

به همین دلیل، و مزایای فراوان آن، ایمپلنت های دندانی به طور گسترده به عنوان توصیه شماره 1 برای جایگزینی دائمی دندان های از دست رفته شناخته می شوند.

بنابراین، کدام نوع ایمپلنت دندان برای شما بهترین است؟

سه نوع مختلف ایمپلنت دندان را در زیر بررسی کنید و مزایا و معایب هر کدام را کشف کنید.

3 نوع مختلف ایمپلنت دندان

1) جایگزینی یک دندان: از یک ایمپلنت دندان استفاده کنید

ایمپلنت دندان تک دندان

اغلب از ایمپلنت دندان برای جایگزینی یک دندان از دست رفته استفاده می شود. به یک پست و یک تاج نیاز دارد.

پروسه ایمپلنت دندان چگونه است؟

شما با یکی از کارشناسان ایمپلنت دندان ما ملاقات خواهید کرد تا مشخص کنید آیا کاندیدای مناسبی برای ایمپلنت دندان هستید یا نه (برای اینکه بدانید چه چیزی شما را واجد شرایط می کند به خواندن ادامه دهید). در این صورت، یک طرح درمانی سفارشی ایجاد خواهد شد.
پست با استفاده از فناوری هدایت شده توسط جراحی در استخوان فک شما قرار می گیرد. در طول این روش نباید دردی احساس کنید و ما مطمئن خواهیم شد که در طول این روش احساس راحتی می کنید. زمان بهبودی برای ترکیب شدن پست شما با استخوان معمولاً 3 تا 4 ماه است.
پس از بهبودی، تاج سفارشی جدید شما با یک اباتمنت به پست شما متصل می شود. دندان جدید شما درست شبیه دندان های اطراف شما خواهد بود.

بر خلاف سایر ترمیم ها، یک ایمپلنت دندان تک دندانی جایگزین کل دندان از دست رفته شما از ریشه تا تاج می شود.

اگر یک دندان یا چند دندان از دست رفته دارید که مجاور یکدیگر نیستند، کاشت دندان تک دندان ممکن است بهترین گزینه شما باشد.

با این حال:

اگر چندین دندان از دست رفته در مجاورت یکدیگر دارید، این ممکن است بهترین گزینه شما نباشد. علاوه بر این، در صورت داشتن چندین دندان از دست رفته، نوع بعدی ایمپلنت دندان ممکن است در هزینه شما صرفه جویی کند.

انواع ایمپلنت دندان

انواع ایمپلنت دندان

2) جایگزینی چندین دندان: از بریج مبتنی بر ایمپلنت استفاده کنید

یک پل با پشتیبانی از ایمپلنت

هنگامی که چندین دندان از دست رفته در مجاورت یکدیگر دارید، ممکن است بهترین گزینه شما بریج با ایمپلنت باشد.

بریج دندان چیست؟

به طور معمول، یک بریج از دو تاج در دو طرف شکاف دندان از دست رفته شما تشکیل شده است که یک دندان مصنوعی در بین آن تاج ها نگه داشته می شود.

اکنون، به جای اینکه تاج‌ها به دندان‌ها متصل شوند، بریج‌هایی که از ایمپلنت پشتیبانی می‌کنند، تاج‌هایی دارند که به ایمپلنت‌های دندانی متصل می‌شوند.

این فرآیند شبیه ایمپلنت دندان تک دندانی است. با این حال، دندان هایی که در وسط شکاف از بین رفته اند، ایمپلنت دندانی دریافت نمی کنند.

مزایای یک بریج با پشتیبانی از ایمپلنت این است که می‌توانید چندین دندان از دست رفته را پشت سر هم به طور ایمن جایگزین کنید – بدون هزینه‌ای برای جایگزینی هر دندان.

نکته منفی این است که همه دندان ها ایمپلنت دریافت نمی کنند و بنابراین مقداری توده استخوانی را از دست خواهید داد.

اگر نیاز به خدمات دندانپزشکی با کیفیت بالا دارید، به شما پیشنهاد میکنیم حتما با متخصصان ما تماس بگیرید.

برای عضویت و مشاهده صفحه اینستاگرام آقای دکتر بهروز حبیبی اینجا کلیک کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *