پروتز ثابت

پروتز ثابت


پروتز ثابت در تهران

پروتز  ثابت نوعی از پروتز است که فرد نمی تواند آن را از دهان خود جدا کند . برای جدا سازی نیاز به حضور متخصص دندانپزشک است. این نوع پروتز با چسب یا پیچ به دندان یا ایمپلنت متصل می شود .پروتز متصل به دندان می تواند به ۳ صورت کروان، روکش لیمنت باشد.

مواد تشکیل دهنده

مواد تشکیل دهنده آن می توانند متفاوت باشد. که معمولا از روکش سرامیک متصل به فلز یا pfm  ساخته می شود .که جنس فلز می تواند از طلا، تیتانیوم و یا پالادیوم باشد. البته استفاده از فلز می تواند منجر به وجود آمدن حساسیت هایی نیز بشود. که امروزه استفاده از سرامیک زیرکونیوم توصیه می شود که این حساسیت ها را به وجود نمی آورد.  همچنین مزیت های بیشتری مانند سازگار بودن با محیط زیست، همچنین هماهنگی با فرم و رنگ دندان برخوذدار است.

 پروتز دندان

یکی از اعضایی که برای انسان همیشه حائز اهمیت بوده ، دندان است. یکی از نتایج مفیدی که به آن دست پیدا کرده اند، پروتز دندان است. اگر فردی بخشی یا تمام یکی از دندان های خود را از دست بدهد، مشکلاتی برای او پیش می آید که از جمله آن ها می توان به زیبایی ظاهری که منجر به کاهش اعتماد به نفس  و همچنین عفونت در آن ناحیه که منجر به خطر انداختن سلامت فرد می شود، اشاره کرد. از بین رفتن بافت های ناحیه فک و سقف دهان ( کام دهان) نیز همین مشکلات را می تواند ایجاد کند. برای رفع این مشکلات  برای زیباتر کردن لبخند از پروتز دندان استفاده می کنند. پروتز دندان به شیوه های مختلفی به دهان متصل می شوند. که معمولا به واسطه خود دندان، ایمپلنت دندان و یا توسط عضلات دهان یا از طریق مکش در جای خود ثابت می شوند.  پروتز دندان به دو نوع کلی تقسیم می شود، پروتز ثابت و پروتز متحرک، که در این مقاله قصد داریم به مبحث پروتز ثابت بپردازیم.

 

برای پاسخگویی به سوالات شما در صفحه اصلی سایت منتظر شما هستیم.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *