اوردنچر

اوردنچر یکی از درمان های زیبایی و کارآمد برای افرادی است که هیچ دندانی در دهان نداشته و یا تمامی دندان های آنها در حال پوسیدگی می باشد. همانطور که می دانید دندان های مصنوعی امروزه مورد پسند اکثر افراد نیست.
اما با این روش دیگر خبری از این مشکلات نیست

 

 

اوردنچر چیست؟

اوردنچر (Overdenture) بر پایه ایمپلنت مجموعه ای از پروتزهای مصنوعی هستند که توسط ایمپلنت پشتیبانی می شوند. یا به عبارتی نوعی پروتز مصنوعی که روی ایمپلنت های دندانی نصب میشود. در اوردنچر جایگزینی پایدارتری نسبت به پروتزهای سنتی کامل یا جزئی وجود دارد.
برای آغاز کار در ابتدا دندانپزشک ایمپلنت را قرار می دهد. و  و زمانی برای بهبود به آن اختصاص می دهد. پس از آن، دندان های مصنوعی در بالای ایمپلنت نصب شده و به شما لبخندی طبیعی و زیبا می بخشد.
ایمپلنت اوردنچر می تواند به عنوان یک پروتز ثابت و یا متحرک مورد استفاده قرار گیرد. در واقع هر دو نوع آنها از نظر راحتی و سلامت کلی از پروتزهای معمولی بهتر هستند. مراقبت های پس از کاشت نیز باید مانند دندان های معمولی صورت گیرد.

به طور کلی اوردنچر در موارد زیر کاربرد دارد:
–   کسانی  که دیگر دندانی ندارند. و به دلیل هزینه بالای ایمپلنت نمی توانند پروتز ثابت انجام دهند. اما با اوردنچر می توانند با تعداد کمتری ایمپلنت صاحب دندان هایی کامل و زیبا شوند.
–    در صورتی که استخوان فک بیمار دچار مشکل باشد. و نتوان از دندان مصنوعی استفاده نمود و یا در زمان صحبت کردن و غذا خوردن دچار مشکل می شوند.
–    اوردنچر بر پایه ایمپلنت برای فردی که به طور کامل دندان های خود را از دست داده و بافت لثه او دچار تغییرات زیادی شده است بسیار مناسب می باشد و پوشش بیشتری را به دهان او می بخشد.

برای دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت به صفحه اصلی مراجعه کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *