ترمیم دندان با آمالگام

ترمیم سطحی دندان

آمالگام دندانی نوعی ماده ترمیمی فلز مانند برای ترمیم دندان است که متشکل از مخلوطی از نقره، قلع، مس به صورت آلیاژی بوده و به مجموعه این فلزات جیوه نیز افزوده می شود. مخلوط سخت نشده فوق به داخل نوعی حفره گیر دار که در داخل دندان تراشیده شده، فشرده گردیده (متراکم شده) و به شکلی فرم داده می شود که شکل و عملکرد دندان بازسازی گردد

 

مراحل ترمیم دندان با آمالگام

در مرحله اول ابتدا برای پُر کردن دندان باید پوسیدگی های دندان برداشته شود. سپس که بعد از تمیز شدن و برداشتن پوسیدگی ها به کانال های داخل ریشه بر می خوریم. که باید کاملا از وجود میکروب پاکسازی شوند و توسط فایل ها فرم داده شوند در انتها عصب کشی انجام می شود و دندان آماده پر کردن می گردد که توسط آمالگام این عمل انجام می شود.

 

تاریخچه آمالگام

هنگامی که ماده سخت شده دندان مجددا قابلیت کارکرد خویش را باز می یابد، به علاوه پس از کاربرد این ماده دندان با ترمیمی نقره ای رنگ بازسازی خواهد شد. آمالگام اولین ماده ترمیمی مستقیم در دندانپزشکی برای بیش از صد و پنجاه سال درایالات متحده آمریکا بوده است. این ماده تحت مطالعات و تحقیقات گسترده ای قرار گرفته و سلامت و سودمندی آن به عنوان نوعی ماده ترمیمی مستقیم مورد تایید قرار گرفته اس

 

بهترین برند آمالگام

بسیاری از افراد از ترمیم های آمالگام دردهان خویش منتفع گردیده اند آمالگامی که هر دندانی را به شکلی بسیار اقتصادی بازسازی می نماید. آمالگام های کپسولی که حاوی نقره هستند عموما صرفه اقتصادی  دارند و استحکام فشار اولیه بسیار بالایی دارند که باعث کاهش ریسک شکستن ترمیم می شود. در انتخاب برند مناسب و خوب آمالگام می توانید از پزشک معالج خود کمک بگیرید.

 

مضرات ترمیم دندان با آمالگام

پژوهش های انجام شده توسط انجمن دندانپزشکان آمریکا ثابت می کند که ترمیم دندان با آمالگام برای دندان ها  هیچ گونه ضرری ندارد و برای پر کردن دندان از لحاظ استحکام مخصوصا بسیار موثر می باشد همچنین این انجمن اذعان کرد که پر کردن دندان با آمالگام هیچ زیانی برای فرد در پی نخواهد داشت، و اگر مسائل زیبایی را در نظر نگیریم استفاده نکردن از آمالگام به دلیل سمی بودن هیچ گونه توجیحی ندارد.

 

دکتر بهروز حبیبی

دکتر بهروز حبیبی

متخصص ایمپلنت و جراحی لثه⁣ تهران

جهت کسب اطلاعات تماس و ثبت نوبت لطفا کلیک کنید

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *